Підбірка вдалих альтернатив Vampire Survivors, що вийдуть незабаром!

Мій попередній текст показав, що я помилявся в малій кількості поціновувачів міксу з жанрів bullet hell та rougelike, тож ми продовжуємо дослідження майбутніх цікавинок такого формату. Незалежно від того чи ви давній прихильник цієї суміші, чи відкрили її для себе геть нещодавно — ви напевне знайдете щось для себе в цьому переліку.

Команда: зачистити, зайняти, боронити

Незвична кольорова гама у комбінації з високо деталізованим піксель артом привернули мою увагу до Swarm Grinder і не дарма. Ми в ролі командора бойового робота маємо зачищати вороже налаштовану фауну планети для встановлення там бурових установок, що видобуватимуть потрібні нам ресурси. Усе ніби зрозуміло, але от тільки місцева форма життя, окрім агресивності, має ще чудові здібності до самовідтворення і колективний розум.

Ця місія не буде легкою прогулянкою, гра розрахована на поціновувачів реального м’ясного виклику. Загалом перед нами ставлять три головні проблеми: з часом на уже вичищеній території знову наростатимуть гнізда монстрів, палива для нашого бойового костюму постійно бракуватиме і кожен новий бур додатково посилюватиме прагнення монстрів знищити нас.

Геймплей активний та напружений майже з перших хвилин, що чудово вирізняє проєкт з-поміж інших. Також необхідність встановлювати бури та отримувати пальне змушує рухатись напролом і не дає шансу перепочити чи просто бігати подалі від епіцентру сутички, аби вижити та назбирати досвід з автоматично знищуваних ворогів.

Експерименти з перезарядкою

ENERGY SURVIVORS був би ще однією грою в цьому жанрі у популярній лоу-полі стилістиці, якби не низка вдалих рішень. Якщо коротко, то наше завдання зарядити декілька генераторів, для чого коло них потрібно протриматися упродовж визначеного часу, а згодом знищити боса. Так декілька разів, щоб завершити рівень.

З перших же хвилин гравця ставлять перед фактом, що зарядка тут довга. Якщо тільки ви не натиснете відповідну кнопку вчасно, як це було у Gears of War.  Спочатку це мене бісило, а згодом сподобалось, бо не давало надто розслаблятись. Також можна обрати режим без автоматичного захоплення цілей і тоді кожен випущений повз патрон, відгукуватиметься болем.

Обраний сетинг майбутнього, приємно виділяє гру серед інших, де здебільшого дії відбуваються у середньовіччі. Це і зовсім нова для мене в подібних іграх потреба напівручного перезаряджання стали вагомою причиною, щоб додати гру не тільки до власного бажаного, а й до цього списку.

Вбиваємо зомбі, аби потім робити це ефективніше

Спершу, запримітивши назву, я очікував на чергову частину технічно убогої, але популярної за свою дешевість та веселий кооператив гри. Та нічого з цього мені не попалося і це чудово. Yet Another Zombie Survivors теж про знищення зомбі в промислових масштабах, але це чуть чи не єдина схожість з попередницями.

Гра набагато краще зроблена за попередні частини серії Yet Another Zombie в плані графіки, звучання, ефектів та звісно ігроладу. Ми маємо знищувати зомбі, відкривати додаткових оперативників (усього їх четверо) та додаткові здібності у кожного і знову знищувати зомбі. Виглядає це все красиво, а грається зручно і динамічно.

Тож бігаємо, утилізуємо зомбі, а заразом збираємо якомога більшегрошей на покращення після завдання, щоб робити свою справу ефективніше.

Абстрактне шаленство в космосі

Picayune Dreams привернула мою увагу лише через теги. Бо за іншими ознаками гра не виглядала як щось вартісне. На щастя, я приємно помилився, бо візуально це симбіоз з елементів фільму «Матриця», аніме 90-х та сучасної кіберкітч культури з її абстрактними ілюстраціями.

Ми за дівчину кіборга маємо знищувати ворогів, яким вдається виглядати водночас милими та потворними. Усе це відбувається у відкритому космосі під класний електронний саундтрек, який перемішується з пострілами та шаленством цифр на екрані.

Окремо хочу згадати систему покращень. Ми поліпшуємо органи-запчастини нашої героїні, і все це має відображення на ній у реальному часі. Крила янгола, щоб швидше рухатись, роги демона, щоб далі стріляти чи ще одна пушка замість руки, – обирати вам.

Ламаємо кіберсвіти

X Invader спочатку привернула увагу своєю крутою піксельною графікою і шаленством того, що відбувалось на екрані в трейлері. За сюжетом, у ролі надкрутих хакерів ми маємо зламувати кіберсвіти, щоб зупиняти там лиходіїв.

Крім крутезної графіки, гра виділяється серед інших широким розмаїттям доступних здібностей, які нам дають на вибір декілька наставників. Вони це окрема тема, бо автори вирішили добряче зарядити гру відсилками до відомих фільмів чи аніме, або навіть, історії загалом. Так нам дають пограти за котика Залізну людину, що використовує Рукавичку Таноса, а серед наставників є накачаний чолов’яга ПІК-Чу в костюмі Пікачу або постарілий Кратос, Бог війни. Комбінуванню здібностей тут відвели чимало часу, бо більшість підсилень заразом дають й послаблення у чомусь іншому, що змушує детально продумувати, який шлях розвитку обрати, щоб не зробити самим собі гірше.
Приємний бонус — ми з товаришем працюємо над українізатором тому, гра має отримати український переклад усього тексту на релізі.

Тож купуйте нові клавіатури та мишки, щоб без страху за старі бути готовим знищувати тисячі та навіть десятки тисяч ворогів в цих чудових іграх, що вийдуть вже незабаром!

Автор: Кирило Єрмаков

Disqus Comments Loading...
Опубліковано
Єрмаков Кірілл